نقش طلاب غیر ایرانی المصطفی در تولید علم ودانش
57 بازدید
تاریخ ارائه : 6/16/2012 11:37:00 PM
موضوع: سایر

بسم الله الرحمن الرحیم

بستری مناسبی که در سایه حکومت مقتدرانه ومدبرانه رهبر انقلاب به وجود آمده زمینه مناسبی برای سیراب شدن تشنه گان معرفت از زلال اندیشه است

از بدو پیدایش تشیع تاکنون،این دوره ی طلایی برای ما محسوب می شود که باید کمال استفاده را از آن ببریم

جامعة المطفی العالمیه مسئولیت بزرگی بر عهده دارد که محصور به کشور ایران نیست وتمام جهان اسلام را فرا می گیرد نه تنها اسلام که تمام مستضعفان عالم را.

وبر مسئول این نهاد بزرگ فرهنگی است که تمام تلاش خود را برای هر چه بیشتر بارور شدن این نخلستان علم ودانش به کار گیرد واز فرصت به وجود آمده حد اکثر استفاده را ببرد.

این نهاد که وظیفه عمده اش نشر معارف اهل بیت علیهم السلام در خارج از مرزهای ایران واسلام وتشیع است باید کمال دقت را داشته باشد تا حاملان این معارف به خاطر رفتار غیر مسئولانه برخی از مسئولین این نهاد عظیم دچار دوگانه گی در رفتار وکردار نگردند.

طلاب غیر ایرانی که محصول این مزرعه بزرگ است نقش عمده ای در تولید علم ودانش در جهان تشیع دارند به حدی که تا کنون هزاران رساله علمی وکتاب در صدها موضوع علمی به ارمغان آورده اند که بسیاری از این کتابهای علمی متاسفانه به خاطر بی بضاعتی طلاب به صورت خطی باقی مانده واقدامی برای چاپ آنها نشده است که اگر این روند ادامه یابد این محصولات با ارزش از بین رفته ومهترین مسئولیت جامعة المصطفی زیر سئوال می رود.

محمد دره صوفی.